szafy do zabudowy

Co charakteryzuje szafę do zabudowy?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup małego mieszkania. Spowodowane jest to przede wszystkim niższymi opłatami za eksploatację. Jednak wówczas nasuwa się pytanie, jak urządzić kawalerkę lub dwupokojowe mieszkanie o metrażu około 40 metrów kwadratowych, by było praktyczne. W takich wypadkach najlepiej wybrać meble na wymiar lub do zabudowy.

Czy warto postawić na szafę zabudowaną?

szafy do zabudowyTe rozwiązania zaoszczędzą miejsce, które jest tak pożądane w małym domu. Dla wygody i funkcjonalności najlepiej wybrać przedsiębiorstwa stolarskie, które zajmują się tworzeniem mebli na specjalne zamówienie klienta. Wówczas należy stworzyć projekt, przedstawić swoje preferencje oraz metraż mieszkania, pokazać zleceniobiorcy układ oraz formę pomieszczeń. Można wtedy zacząć tworzyć meble według ustalonego planu. Szafy kompaktowe to połączenie praktyczności z estetycznym designem. Cieszą się nieustającą popularnością, dlatego coraz więcej osób wybiera rozwiązania takie, jak szafa do zabudowy Poznań jest z kolei miastem, w którym wiele firm meblowych dystrybuuje swoje produkty. Szafy wnękowe to meble ze specjalnie wydzielonym wnętrzem, które znajduje się zazwyczaj między dwiema ścianami w pomieszczeniu. Przednią część stanowią drzwi, zwykle zainstalowane na prowadnicach.

szafy do zabudowyTakie rozwiązanie pozwala na przesuwanie drzwi podczas otwierania i niweluje problem z tradycyjnym otwieraniem drzwiczek, dzięki czemu znacznie powiększa się przestrzeń. Wyróżnia się kilka rodzajów szaf do zabudowy. Pierwsza to klasyczna szafa, której konstrukcja opiera się o całą powierzchnię wnęki. Kolejna występuje z pełnymi drzwiami przesuwnymi. Zawiera ona dodatkowe płaszczyzny boczne i podstawę, która oddziela ją od podłogi. Szafa ze ścianą boczną i przesuwnymi drzwiczkami jest odpowiednia do wnęk o nieregularnym kształcie. Następny typ to szafa narożna znowu z drzwiami przesuwnymi, najlepsza dla domów jednorodzinnych. Zbudowana jest z dwóch przylegających do siebie modułów. Z kolei przesuwna z pawlaczem charakteryzuje się dużą przestrzenią do przechowywania ubrań, sprzętów oraz innych artykułów. Sam pawlacz znajduje się nad szafą i wyposażony jest w uchylne zamknięcie.

Wybór odpowiednich mebli zapewnia komfort i wygodę użytkowania mieszkania. Najważniejsze jest, by decydować się na sprytne rozwiązania, które zapewnią oszczędność przestrzeni i pozwolą na uniknięcie bałaganu, kartonów i innych niepotrzebnych rzeczy. Sposobem na dobrą organizację są meble robione na zamówienie, kiedy to można dobrać ich kształt i wielkość do wymiarów mieszkania.

Leave a Comment