Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji za pomocą WUKO

Profesjonalne czyszczenie kanalizacji jest bardzo ważne ze względu na troskę o środowisko. Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie nowych metod pozwalających zapobiegać awariom sieci kanalizacyjnych. Między innymi zakupują specjalistyczny sprzęt służący do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji, który sprawdza się przy zatkanych rurach, na które nie działają żadne udrażniacze chemiczne.

Wuko i udrażnianie rur

wukoFachowcy zawsze decydują się na zastosowanie sprawdzonego sprzętu, który jest niezawodny zwłaszcza w takich sytuacjach. Nazwa metody czyszczenia pochodzi od pojazdów specjalistycznych wykorzystywanych w tym celu, które znajdują się na wyposażeniu pogotowia kanalizacyjnego. Posiadają one specjalną pompę, która działając pod ciśnieniem nie potrzebuje wykorzystywać żadnych środków chemicznych do udrażniania rur. Podłącza się pod nią specjalny wąż, dopasowany do szerokości kanalizacji. Ze sprzętem wuko żadna awaria nie pozostanie nierozwiązana. Przy natrafieniu na ciała stałe w rurach wykorzystuje się między innymi dysze rotacyjne rozbijające pozostałości jedzenia oraz stare osady. Wąż wprowadzony w kanalizację zaczyna pompować wodę pod wysokim ciśnieniem uzyskując udrożnione rury. Wszystkie zebrane zanieczyszczenia trafiają do studnia, a następnie do samochodu wuko i są wywożone wraz z innymi nieczystościami.

wukoObecnie taką metodę stosuję się w kanalizacjach zewnętrznych, jednak istnieje możliwość zastosowania mobilnej wersji urządzenia na przykład w domu. Bez względu na rozmiar rur zawsze można dopasować odpowiedni wąż, który zmieści się w przypadku wszelkiego rodzaju kanalizacjach. Największą zaletą maszyn wuko jest ich wielozadaniowość. Są w stanie nie tylko ciśnieniowo usunąć zanieczyszczenia, ale także wyczyścić separatory zarówno substancji ropopochodnych, jak i tłuszczowych. Odpowiednio dobrany rodzaj dysz jest w stanie przeczyścić rury o średnicy do 400mm. Dzięki temu możliwe jest usunięcie nawet najbardziej zalegających osadów, na które nie działały żadne środki chemiczne. Pojazdy wuko powinny się znaleźć na wyposażeniu każdego pogotowia kanalizacyjnego. Znacznie ułatwiają pracę oraz pozwalają działać szybko i skutecznie.

Umożliwiają udrażnianie rur zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a ich wielozadaniowość sprawdziła się nie raz. Poza tym ta metoda jest przyjazna dla środowiska, nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych, które mogłyby emitować szkodliwe substancje. Przy pełnym wyposażeniu samochodu możliwa jest także inspekcja kanalizacji za pomocą sondy wideo.

Leave a Comment