Ciepła, skromna i powabna

Jest spełnieniem marzeń każdego szefa kuchni, w którym oprócz fascynacji prostotą i uwielbienia prostoty drzemie również dusza pragnąca przytulnego ciepła. Kuchnia skandynawska łączy wszystkie te cechy w całość. Z pozoru może wydać się surowa i nieprzystępna, ale wspólne gotowanie i wyśmienita potrawa mogą sprawić, że skandynawskie lody pękną, a nasza kuchnia zaprezentuje nam swoje ciepłe wnętrze.

Kuchnia z klasą

Kuchnia skandynawska jest gwiazdą w swojej dziedzinie. Oszałamia swoją klasą i wytwornością. Można by się zdziwić iż zwykła, prosta biel i surowe drewno są w stanie wzbudzać taki zachwyt. Ale jednak. Kuchnia w stylu skandynawskim śmiało mogłaby zostać przyrównana do dojrzałej emocjonalnie kobiety. Stoi ona twardo i stabilnie na ziemi, polegając na sobie, jednak od czasu do czasu potrafi dać się oczarować promieniom słońca wpadającym przez okno. Skandynawski styl wyróżnia się wśród innych: z jednej strony stykamy się z ascetyczną bielą i szarościami, a z drugiej z miękkim kocem i kubkiem gorącej czekolady z piankami.

Jak na elegancką kobietę z klasą, może sprawiać wrażenie iż posiada chłodne usposobienie. Jednak jest to jedynie złudzenie: pod osłoną prostoty i powściągliwości, kryje się gorące serce.Owa skandynawska dama wyróżnia się dobrym smakiem, nie tylko w kwestii stylu. Jej wyrafinowanie sięga również do strefy kulinarnej: wie co jest w gastronomii najważniejsze, jak podbić serca (i żołądki) innych i nigdy nie gotuje sama. Gdyby skandynawskie kuchnie posiadały osobowość, tak właśnie mogłaby zostać opisana.

Surowa przyjaciółka o ciepłym uścisku

Pozostańmy przy opisie kuchni, jako kobiety. Otacza się ona bielą, szarościami, chłodnymi beżami, brązami, przygaszonymi odcieniami różu, błękitu i fioletu, emanuje z niej spokój. Jej piękno uwydatnia się dzięki dodatkom, jakie wokół siebie gromadzi: drewniane łyżki ze zdobieniami, naczynia o ciekawych kształtach czy nawet wzorzyste poduszki.

Wydaje się przez to interesująca, a jednocześnie tajemnicza i nieodgadniona. Meble do kuchni w stylu skandynawskim cechuje funkcjonalność i praktyczność, ponieważ właśnie te walory ceni owa elegancka kobieta.

Dzięki nieskomplikowanemu designowi mebli i drewnianym lub kamiennym blatom zachowanie czystości przestaje być problemem: kuchnia staje się wręcz sterylna, co umila pracę w niej i zamienia gotowanie w przyjemną zabawę. Oczywiście swój urok roztaczają nie tylko meble kuchenne styl skandynawski to także gra świateł. Biel ma nie tylko ukazać dobry gust właścicielki. Ma ona zadbać przede wszystkim o wrażenie czystości i przestronności we wnętrzu.

Raz ciemno, raz jasno

Zabawa w ?ciemno- jasno? również ma duże znaczenie: kontrastowe zestawienia dodają trójwymiarowości, a podkreślone światłem mogą przeistoczyć nawet najmniejsze pomieszczenie w luksusowe wnętrze. Kuchnie skandynawskie aranżacje lubią dopracowane i przemyślane, a więc kiedy podejmiemy decyzję, iż to właśnie ona ma zostać naszą wybranką, postarajmy się o dobrego wykonawcę mebli na wymiar. Efekt końcowy z pewnością wprawi w zachwyt niejedną osobę.

Skandynawska kobieta jest również odważna i z całą stanowczością nie przerazi jej żaden dodatkowy kolor wybijający się ponad utarte standardy: jeżeli ma ona ochotę podać swoim gościom herbatę w turkusowej zastawie- zrobi to, jeżeli przyjdzie jej do głowy pomysł, że od dzisiaj jej kuchenne zasłonki będą w kolorze ostrej żółci- tak właśnie będzie.

Skandynawskie meble i przykuwające uwagę dodatki to podstawa jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby obsypać naszą kuchnię prezentami: suszone zioła roztaczające woń pól i lasów, kwiaty przywodzące na myśl nadmorskie klify, a może filiżankę rozgrzewającej kawy, po dniu pełnym spacerów w srogim wietrze?

Podsumowanie

Kobiety są piękne i urzekające, ale i pełne niespodzianek. Niektórzy twierdzą, że mogliby zgłębiać ich tajemnice do końca życia, a i tak na sam koniec ich zaskoczą. Nasza kuchnia również może być wyjątkowa: możemy uznać, że jest nudna, ale przy bliższym poznaniu jej drobne szczegóły okażą nam się na tyle bliskie, że stanie się ona dla nas niezastąpiona współpracy.

Leave a Comment