pistolet lakierniczy

Budowa pistoletu lakierniczego

Lakierowanie wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni, zastosowania dedykowanego sprzętu oraz wyczucia od osoby, która będzie je wykonywała. Jedną z rzeczy, którą trzeba posiadać podczas malowania farbami wodnorozcieńczalnymi jest dostosowany do tego zadania pistolet. To kluczowy element, który wykorzystywany jest do malowania. Od jakości i ergonomii pistoletu lakierniczego zależy komfort pracy lakiernika, co przekłada się na finalną jakość końcową.

Aurita pistolet lakierniczy ? budowa i konserwacja

Pistolet lakierniczyPistolety różnią się od siebie takimi parametrami jak wydajność czy maksymalne ciśnienie robocze. Szerokość strumienia farby jest zależna od rozmiaru dyszy. Wykorzystując pistolety marki Auarita można malować lakierami akrylowymi, wodorozcieńczalnymi i perłowymi. Wybór farb zależy od powierzchni oraz efektu, który chce się uzyskać. Do wykonania dyszy wykorzystuje się stal nierdzewną, dzięki czemu ten element jest odporny na zużycie nawet podczas pracy z farbami opartymi na bardziej agresywnych rozpuszczalnikach. Od jakości dyszy zależy też to, czy farba będzie nałożona równomiernie. W pistoletach Auarita zastosowano dysze wykonane w technologii HVLP, dzięki czemu udało się znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na farbę.

pistolet lakierniczyPistolet daje szerokie możliwości regulacji. Wśród produktów marki Auarita pistolet lakierniczy cieszy się dużym zainteresowaniem. W zestawie z nim można kupić zbiornik na ponad pół litra farby, zestaw niezbędnych kluczy oraz filtrów. Pistolet łączy się z instalacją pneumatyczną przy pomocy szybkozłącza ? to wygodne, praktyczne i często stosowane rozwiązanie, które ze względu na uniwersalny charakter jest stosowane w wielu lakierniach. Przed zakupem pistoletu warto sprawdzić, jakie jest jego zapotrzebowanie na powietrze. Nie tylko wpływa to na wydajność całego zestawu, ale też na jego prawidłowe działanie ? sprężarka musi być w stanie zapewnić wystarczające ciśnienie robocze oraz dostarczać odpowiednią ilość powietrza. Jest ona podawana w litrach na minutę, dzięki czemu można to łatwo ocenić. Ważnym elementem pistoletu jest także filtr, który odpowiada za to, żeby w farbie nie znalazły się żadne zabrudzenia.

Filtry należy wymieniać regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki specjalnym kluczom, które znajdują się w zestawie, można łatwo rozkręcić i wyczyścić pistolet. Dbanie o czystość pistoletu lakierniczego jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na uzyskiwanie powtarzalnej jakości powłok. Jakość oraz stan sprzętu ma ogromny wpływ na to, jakie są efekty pracy lakiernika samochodowego.