Drzwi garażowe

Bramy rolowane – dlaczego warto?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej do naszej posesji bramy garażowej bierzemy pod uwagę kilka czynników. Prawdopodobnie najistotniejszym z nich jest wielkość naszego podjazdu. Od jego długości i szerokości zależy, jaki typ bramy będzie dla nas najodpowiedniejszy. Jeśli podjazd jest zbyt krótki, możemy zapomnieć o klasycznej dwuskrzydłowej bramie rozwieranej.

Kiedy wybrać bramę rolowaną?

Garaż z bramąNowsza brama uchylna również może być niewłaściwa, jeśli nie będzie wystarczająco dużo miejsca na zewnątrz na jej dolną wysuwaną część. W przypadku gdy brakuje przestrzeni obok naszego garażu, najlepszym, i wręcz niekiedy jedynym rozwiązaniem, będzie brama segmentowa lub rolowana. Tym razem kilka słów o tym drugim rodzaju. Jak wynika z nazwy, działa ona na takiej samej zasadzie, co tradycyjne rolety do okien. Podczas otwierania, brama zawija się na specjalny wał i chowa do skrzynki zamontowanej na suficie, tuż nad otworem garażu. Zapewnia to zarówno wolną przestrzeń na zewnątrz oraz jeszcze więcej miejsca w środku, pod sufitem, w przeciwieństwie chociażby do bramy segmentowej czy sufitowej. Dzięki temu możemy na przykład wjechać do garażu z zamontowanym na dachu dodatkowym bagażnikiem. Jeśli chodzi o montaż tego typu konstrukcji, Pomorze to dobre miejsce do zlokalizowania godnej zaufania ekipy montującej bramy garażowe Kartuzy i inne miejscowości w okolicach Gdańska oferują rzetelne punkty usługowe, gdzie zakupimy materiały i zatrudnimy fachowców do montażu. Brama rolowana zbudowana jest z kilkunastu wąskich profili. Ich ilość zależy od tego, jak wysoka ma być brama. Istnieje kilka systemów jej nawijania.

Drzwi garażoweMożna ją otwierać za pomocą płytowych sprężyn nawojowych, rurowego mechanizmu elektrycznego lub przemysłowego bocznego. Tym, co wyróżnia bramę rolowaną spośród innych rodzai jest to, że może być zainstalowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Podobnie, jak w przypadku pozostałych typów, tak i tu istotnym jest, by miała ona właściwości termoizolacyjne. Często mówi się, że jeśli garaż znajduje się w bryle domu, to brama musi być ?ciepła?, a to ze względu na to, że w przeciwnym wypadku będzie wychładzała dom właśnie poprzez garaż, co na razie nas na większe koszty. Oczywiście, nie jest to warunek konieczny w przypadku garaży wolnostojących. Termoizolacyjność zapewnia się poprzez zastosowanie na panelach bramy pianki poliuretanowej oraz zamontowanie uszczelek między profilami i na łączeniach między posadzką a ościeżnicą. Największe straty ciepła odnosi się właśnie wtedy, gdy powierzchnia bramy styka się z posadzką lub ścianą garażu.

Bramy rolowane to świetne rozwiązanie o szerokich zastosowaniach i możliwościach montażowych. Oszczędza miejsce zarówno w wewnątrz garażu, jak i na podjeździe, a system przeciwprzeciążeniowy chroni przedmioty pozostawione na wjeździe przed zmiażdżeniem. Bramy rolowane należą obecnie do czołówki konstrukcji tego typu.

Leave a Comment